Pompy ciepła

Zastosowanie:

Pompy ciepła obejmują coraz większy segment rynku źródeł ciepła w budownictwie jednorodzinnym. Dzieje się tak za sprawą najniższych kosztów eksploatacyjnych spośród wszelkiej maści systemów przy jednoczesnym, niemal bezobsługowym działaniu i braku konieczności serwisowania sprzętu. Pompy ciepła to wybór dla ludzi myślących perspektywicznie, zdających sobie sprawę z faktu, że koszty eksploatacyjne są równie ważne, co nakłady inwestycyjne. Pompa ciepła to w dużym uproszczeniu agregat chłodniczy o odwróconym działaniu. Energia cieplna uzyskana poprzez ogrzanie glikolu w gruncie wykorzystywana jest do zapewnienia docelowych parametrów instalacji. Stała temperatura gruntu w skali roku zapewnia ciągłość pracy źródła bez względu na temperaturę zewnętrzną. Efektywność energetyczna pompy jest niemal pięciokrotnie wyższa niż faktyczny pobór mocy elektrycznej. Innymi słowy 1kW prądu to ok. 5kW energii cieplnej.

 

Zakres:

W ramach kompletnego, podstawowego wyposażenia instalacji, oprócz właściwego urządzenia pompy ciepła integralną część źródła ciepła stanowi wspomniane dolne źródło w postaci pionowych sond lub poziomych kolektorów gruntowych. Dodatkowo niezbędny jest zasobnik wody, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej oraz osprzęt w postaci pomp, armatury etc. Do pomieszczenia kotłowni niezbędne jest także doprowadzenie instalacji wodociągowej.

 

Technologia:

Stosowana przez nas technologia pochodzi z niemieckich fabryk firmy Vaillant. Urządzenia tej zasłużonej dla branży firmy w bardzo krótkim czasie stały bardzo cenionymi przez specjalistów produktami, również w stosunkowo młodym segmencie rynku pomp ciepła. Wysoka sprawność energetyczna, a także wysoka niezawodność sprzętu stawiają go o krok przed konkurencją.

 

 

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji pompy ciepła >> Dane teleadresowe .

 

 
Copyright © PPHU HYDROTERM, ul. Wojska Polskiego 30A, 16-400 Suwałki