Kotłownie węglowe

Zastosowanie:

Bardzo często decydującym czynnikiem o wyborze źródła ciepła jest aspekt ekonomiczny. Kotły węglowe zapewniają zarówno niskie nakłady inwestycyjne, jak i niewielkie koszty eksploatacyjne przy ograniczonym zaangażowaniu w obsługę kotłowni. Nowoczesne kotły na tzw. ekogroszek wyposażone są w zautomatyzowane podajniki, które ładować wystarczy raz na kilka dni. Współczesne kotły węglowe zapewniają również czystość tak przy składownaniu, jak i właściwym użytkowaniu tego paliwa.

 

Zakres:

Kompletne, podstawowe wyposażenie kotłowni węglowej stanowi kocioł z zasobnikiem, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej oraz osprzęt w postaci pomp, armatury etc. Do pomieszczenia kotłowni niezbędne jest doprowadzenie instalacji wodociągowej. Konieczna jest także instalacja odprowadzenia spalin. Należy pamiętać o wygospadorawaniu przestrzeni na składowanie zapasów paliwa.

 

Technologia:

Na rynku obecnych jest obecnie wielu producentów kotłów węglowych, wśród których nie brakuje także polskich firm. Urządzenia te nie odbiegają jakością od europejskic liderów, a bardzo konkurencyjne ceny są ważnym argumentem przy wyborze kotła. W ofercie posiadamy również kotły zachodnich producentów, z bogatszą automatyką i jakością potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami. Oferujemy pomoc przy wyborze urządzeń na bazie doświedczenia zdobytego w ciągu ostatnich piętnastu lat przy montażu przeszło osiemdziesięciu takich kotłowni.

 

 

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem kotłowni węglowej >> Dane teleadresowe .

 

 
Copyright © PPHU HYDROTERM, ul. Wojska Polskiego 30A, 16-400 Suwałki