Kolektory słoneczne

Zastosowanie:

Kolektory słoneczne to alternatywne źródło energii, zamieniające prmieniowanie słoneczne bezpośrednio w ciepło. Wykorzystywane są przede wszystkim do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Koszty eksploatacji są pomijalnie małe więc praca takiego układu to praktycznie darmowa energia dostępna na wyciągnięcie ręki.

 

Zakres:

Instalacja solarna to kolektory słoneczne w ilości stosownej do zapotrzebowania na ciepło, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej oraz osprzęt w postaci pomp, armatury etc. W zależności od indywidualnych potrzeb, w sporadycznych przypadkach czasami wymagany jest dodatkowy zasobnik wody stanowiący swego rodzaju akumulator magazynujący ciepło do późniejszego wykorzystania. Do pomieszczenia kotłowni niezbędne jest doprowadzenie instalacji wodociągowej.

 

Technologia:

Stosowana przez nas technologia pochodzi z niemieckich fabryk firmy Vaillant. Urządzenia tej zasłużonej dla branży firmy w bardzo krótkim czasie stały bardzo cenionymi przez specjalistów produktami, również w stosunkowo młodym segmencie rynku kolektorów słonecznych. Wysoka sprawność energetyczna oraz niezawodność sprzętu stawiają go o krok przed konkurencją.

 

 

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji kolektorów słonecznych >> Dane teleadresowe .

 

 
Copyright © PPHU HYDROTERM, ul. Wojska Polskiego 30A, 16-400 Suwałki