Wentylacja mechaniczna

Zastosowanie:

Wentylacja wymuszona mechanicznie znacząco poprawia komfort przebywania w zasięgu jej oddziaływania. Uznawana do niedawna w zakresie budownictwa mieszkalnego za zbędny luksus, coraz częściej staje się standardem. W lokalach usługowo-handlowych i produkcyjnych jest wręcz wymagana. Dodatkowym atutem wentylacji mechanicznej jest możliwość odzysku ciepła z usuwanego powietrza, co wiąże się z wymiernymi oszczędnościami.

 

Zakres:

Kształt instalacji wentylacji mechanicznej uzależniony jest od konkretnych potrzeb i zastosowania - od wentylatora na pojedynczym kanale po bardzo złożone centrale wentylacyjne obsługujące sieć przewodów. Poza kanałami i urządzeniem wywołującym przepływ powietrza w zakres wentylacji wchodzą przeważnie nawiewniki, wywiewniki oraz akcesoria balansujące, odcinające, przeciwpożarowe etc.

 

Technologia:

W zależności od przeznaczenia i skali instalacji stosujemy głównie kanały stalowe (okrągłe i prostokątne) oraz tzw. kanały Spiro. Rekomendację producentów wentylatorów i central wentylacyjnych uzależniamy od rodzaju i wielkości obsługiwanych kompleksów pomieszczeń.

 

 

 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem wentylacji mechanicznej >> Dane teleadresowe .

 

 
Copyright © PPHU HYDROTERM, ul. Wojska Polskiego 30A, 16-400 Suwałki